Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
03 Wrz 2014, 00:39:05 *
Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si臋 podaj膮c nazw臋 u偶ytkownika, has艂o i d艂ugo艣膰 sesji
Aktualno艣ci: Zapraszamy do wsp贸艂pracy specjalist贸w. Oferujemy mo偶liwo艣膰 zaprezentowania si臋 na forum oraz profil umo偶liwiaj膮cy dost臋p do wydzielonej cz臋艣ci tylko dla specjalist贸w. Prosimy o zg艂aszanie do administratora ch臋ci posiadania takiego konta.

Strona g艂贸wna   Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do艂u
  Drukuj  
Autor W膮tek: alergia a nietolerancja  (Przeczytany 1416 razy)
Justa
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 1

« : 06 Mar 2013, 17:27:37 »

1pyt.10 lat temu zdiagnozowano u mnie alergi臋 pokarmow膮 na truskawki, czosnek, mi贸d i przyprawy. Ostatnio ponowi艂am testy i wysz艂o mi jeszcze wi臋cej produkt贸w alergennych, ale interpretacja wynik贸w by艂a ujemna. Dermatolog poradzi艂 mi wykona膰 test na nietolerancj臋 pokarmow膮. Przez lata unika艂am produkt贸w alergennych, czy zanim wykonam testy powinnam na kr贸tko w艂膮czy膰 je do diety?
2 pyt. Czy lek itrakonazol mo偶e zaburza膰 wynik testu? 
artus
Administrator

Reputacja: +1/-0

P艂e膰: M臋偶czyzna
Wiadomo艣ci: 49

« Odpowiedz #1 : 07 Mar 2013, 15:53:35 »

Witam,

ad 1. Test Food Detective wykazuje tylko istniej膮ce przeciwcia艂a, wiec je偶eli si臋 nie spo偶ywa produktu, to na pewno go nie wyka偶e, nawet je偶eli wywo艂uje reakcj臋 nietolerancji. Je偶eli jednak wyst臋puje na dany produkt alergia, to trudno doradza膰 jego spo偶ywanie.

ad 2. To jest lek przeciwgrzybiczy, wi臋c nie powinien. Tylko leki upo艣ledzaj膮ce dzia艂anie uk艂adu immunologicznego wp艂ywaj膮 na wynik.

Pozdrawiam,
Artur
Strony: [1]   Do g贸ry
  Drukuj  

Skocz do:  

漏2010 by 4Active