Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
21 Wrz 2019, 19:02:40 *
Witamy, Go┼Ť─ç. Zaloguj si─Ö lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si─Ö podaj─ůc nazw─Ö u┼╝ytkownika, has┼éo i d┼éugo┼Ť─ç sesji
Aktualno┼Ťci: Zapraszamy do wsp├│┼épracy specjalist├│w. Oferujemy mo┼╝liwo┼Ť─ç zaprezentowania si─Ö na forum oraz profil umo┼╝liwiaj─ůcy dost─Öp do wydzielonej cz─Ö┼Ťci tylko dla specjalist├│w. Prosimy o zg┼éaszanie do administratora ch─Öci posiadania takiego konta.

Strona g┼é├│wna   Szukaj Zaloguj si─Ö Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do┼éu
  Drukuj  
Autor W─ůtek: Nietolerancja na gluten a owies  (Przeczytany 10992 razy)
magnolia
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo┼Ťci: 1

« : 07 Pa┼║ 2012, 16:32:15 »

Witam,

wykonałam test Food Detective i wykazało, że mam nietolerancję na gluten. Na owies nie wykazało zabarwienia. Wiem, że owies ma gluten ale nie wiem jak to zinterpretować. Czy przy nietolerancji glutenu mogę spożywać bez obaw płatki owsiane i wypieki z owsa?

Bardzo prosz─Ö o wyja┼Ťnienie.
Agnieszka
artus
Administrator

Reputacja: +1/-0

Wiadomo┼Ťci: 50

« Odpowiedz #1 : 10 Pa┼║ 2012, 10:38:21 »

Witam,

Test Food Detective bada wiele zb├│┼╝ zawieraj─ůcych gluten. Ich pr├│bki jednak pozbawione s─ů glutenu, aby nie zak┼éamywa─ç wyniku. Tak wi─Öc, je┼╝eli wyszed┼é gluten, to nie mo┼╝na spo┼╝ywa─ç ┼╝adnych produkt├│w, kt├│re go zawieraj─ů. Je┼╝eli natomiast wysz┼éa np. pszenica, to nie oznacza ┼╝e nietolerowany jest z niej gluten, ale inne bia┼éka.

Pozdrawiam,
Artur
jaola
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo┼Ťci: 2

« Odpowiedz #2 : 11 Lut 2013, 09:41:35 »

Witam, ja te┼╝ mam nietolerancj─Ö na gluten i mam pytanie i by┼ébym bardzo wdzi─Öczny gdyby kto┼Ť mi odpowiedzia┼é.
Lubi─Ö bardzo je┼Ť─ç p─Öczak j─Öczmienny i zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e mam bole┼Ťci czasami brzucha. Tzn ┼╝e mo┼╝e to by─ç pow├│d,
z nietolerancj─ů na gluten ?
Pozdrawiam
Leszek J.
Dzi─Ökuje za odpowied┼║
artus
Administrator

Reputacja: +1/-0

Wiadomo┼Ťci: 50

« Odpowiedz #3 : 13 Lut 2013, 09:44:26 »

Witam,

J─Öczmie┼ä zawiera gluten. Je┼╝eli ma Pan nietolerancj─Ö glutenu, to raczej nale┼╝y unika─ç potraw, kt├│re go zawieraj─ů.
Forum nie stanowi miejsca do wymiany porad lekarskich. Sugeruj─Ö zg┼éosi─ç si─Ö z konkretnymi dolegliwo┼Ťciami do specjalisty.

Pozdrawiam,
Artur
Strony: [1]   Do g├│ry
  Drukuj  

Skocz do:  

┬ę2015 by 4Active