Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
13 Gru 2017, 21:42:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do współpracy specjalistów. Oferujemy możliwość zaprezentowania się na forum oraz profil umożliwiający dostęp do wydzielonej części tylko dla specjalistów. Prosimy o zgłaszanie do administratora chęci posiadania takiego konta.

Strona główna   Szukaj Zaloguj się Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy test Food Print obejmuje wszystkie podtypy przeciwciał typu IgG?  (Przeczytany 12490 razy)
talvihaltia
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

« : 08 Mar 2010, 18:12:42 »

Tak jak w temacie, prosiłabym o informację, czy test Food Print obejmuje wszystkie podtypy przeciwciał typu IgG, czyli IgG1, IgG2, IgG3 i IgG4?
artus
Administrator

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #1 : 08 Mar 2010, 18:38:17 »

Witam,

Test Food Print obejmuje wszystkie klasy przeciwcial IgG.

Pozdrawiam,
Artur
marcin
Nowy
*

« Odpowiedz #2 : 23 Wrz 2013, 08:13:55 »

Czy są jakieś lekarstwa wspomagające obniżenie reakcji na IgG (u mnie drożdże)?
Anna Ramenda
Global Moderator

« Odpowiedz #3 : 02 Paź 2013, 10:20:50 »

Nie ma leków, które obniżałyby wybiórczo reakcję immunologiczną na drożdże czy też reakcję immunologiczną kierowaną przez IgG (co swoją drogą miałoby prawdopodobnie więcej skutków negatywnych dla w miarę zdrowego organizmu niż pozytywnych).
Najlepszym sposobem na obniżenie poziomu IgG i związanej z nim nietolerancji pokarmowej, np. drożdży, jest dieta eliminacyjna stosowana restrykcyjnie 3-6 miesięcy. Dodatkowo można stosować probiotyki dla poprawy kondycji flory bakteryjnej śluzówki jelit. Po zakończeniu restrykcyjnej diety i odbudowaniu śluzówki można spróbować diety rotacyjnej, czyli spożywania pokarmów zawierających nietolerowane pokarmy co kilka dni. Należy wtedy bacznie obserwować reakcje organizmu na dany pokarm i w razie odczuwania negatywnych skutków  ponownie odstawić dany element diety. Możliwe jest bowiem, że organizm, a w szczególności jelita, zaczną lepiej przyswajać dany pokarm i w małych ilościach nie wywoła negatywnej odpowiedzi układu immunologicznego.

Pozdrawiam, Ania
magnebeszesc
Nowy
*

« Odpowiedz #4 : 31 Sty 2017, 14:43:45 »

muszę sobie kupić taki test, byłam ostatnio u alergologa i mu nie ufam bo był bardzo niemiły a o nietolerancjach przeczytałam tu http://www.zdrowyportal.org/360/nietolerancja-pokarmowa/ i postanowiłam sobie zrobić testy na własną rękę. Mam nadzieje że są wiarygodne
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

©2015 by 4Active