Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
21 Lis 2014, 20:58:36 *
Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si臋 podaj膮c nazw臋 u偶ytkownika, has艂o i d艂ugo艣膰 sesji
Aktualno艣ci: Zapraszamy do wsp贸艂pracy specjalist贸w. Oferujemy mo偶liwo艣膰 zaprezentowania si臋 na forum oraz profil umo偶liwiaj膮cy dost臋p do wydzielonej cz臋艣ci tylko dla specjalist贸w. Prosimy o zg艂aszanie do administratora ch臋ci posiadania takiego konta.

Strona g艂贸wna   Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do艂u
  Drukuj  
Autor W膮tek: nietolerancja laktozy a nietolerancja mleka krowiego  (Przeczytany 9537 razy)
talvihaltia
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 4

« : 07 Mar 2010, 13:41:15 »

Interesuje mnie nast臋puj膮ca sprawa: od kiedy pami臋tam unikam s艂odkiego mleka bo nie czuj臋 si臋 po nim dobrze, ale produkty mleczne przetworzone lub fermentowane tj. jogurt, kefir, twar贸g, mas艂o, wszelkie sery jadam. Czy je艣li w te艣cie wychodzi nietolerancja na mleko krowie to nale偶y wyeliminowa膰 wszystkie przetwory mleczne, kt贸re powy偶ej wymieni艂am? Chodzi mi o to jaki to ma zwi膮zek z nietolerancja laktozy, poniewa偶 gdyby chodzi艂o o laktoz臋, to wykluczy膰 nale偶a艂oby tylko mleko s艂odkie, wi臋c chyba uczula nie laktoza, lecz jakie艣 bia艂ka mleka obecne r贸wnie偶 w jego przetworach?
artus
Administrator

Reputacja: +1/-0

P艂e膰: M臋偶czyzna
Wiadomo艣ci: 49

« Odpowiedz #1 : 07 Mar 2010, 14:01:14 »

Witam,

Laktoza to cukier. Test Food Detective pokazuje reakcje organizmu na bia艂ka. Tak wi臋c nietolerancja laktozy i nietolerancja mleka jako bia艂ka mlecznego, to dwie r贸偶ne sprawy. Je偶eli test poka偶e, 偶e jest problem z mlekiem, to na pocz膮tku trzeba wyeliminowa膰 ca艂kowicie wszystkie produkty bazuj膮ce na mleku lub je zawieraj膮ce, w tym np. jogurty, czekolad臋 mleczn膮 itp. Po trzech miesi膮cach mo偶na rotacyjnie wprowadza膰 wybrane produkty obserwuj膮c reakcj臋 organizmu.

Pozdrawiam,
Artur
talvihaltia
Nowy
*

Wiadomo艣ci: 4

« Odpowiedz #2 : 07 Mar 2010, 15:06:35 »

Dzi臋kuj臋 za wyja艣nienie :) Mam jeszcze pytanie odno艣nie frakcji bia艂kowej mleka w te艣cie FP200. Mniej szczeg贸艂owe wersje testu podaj膮 nietolerancje na mleko krowie,kozie,owcze itd, wtedy w przypadku nietolerancji nale偶y wykluczy膰 produkty wspomniane w postach powy偶ej.  W FP200 jest z kolei wyszczeg贸lnienie na alfa-laktoalbumin臋, beta-laktoglobulin臋 i kazein臋. Chcia艂abym dowiedzie膰 si臋 jakie ma to konkretnie znaczenie dla osoby poddaj膮cej si臋 testowi? Czy do tych poszczeg贸lnych frakcji bardziej szczeg贸艂owo s膮 przypisane konkretne produkty maj膮ce w swoim sk艂adzie bia艂ka mleka i dzi臋ki temu nie trzeba wszystkiego wyklucza膰, je艣li ma si臋 nietolerancj臋 np tylko na jedna lubi dwie frakcje?
artus
Administrator

« Odpowiedz #3 : 09 Mar 2010, 12:16:11 »

Witam,

Zacytuj臋 wsp贸艂pracuj膮cego z nami doktora:
"Podstawowym sposobem produkcji sera z mleka jest dodanie bakterii, kt贸re fermentuj膮 laktoz臋 na kwas laktozowy (lactic acid). Powoduje to obni偶enie pH i powstanie masy, z kt贸rej robi si臋 wi臋kszo艣膰 ser贸w. T膮 mas膮 jest kazeina. W serwatce zostaj膮 inne bia艂ka, kt贸re niezale偶nie od pH dalej pozostaj膮 rozpuszczone, tj. alpa-lactalbumin, beta-lactoglobulin i serum albumin. Z serwantki tworzy si臋 inny typ sera - np. ricotta. Rozbicie mleka na poszczeg贸lne frakcje bia艂kowe daje nam mo偶liwo艣膰 g艂臋bszej analizy dopuszczalnych do spo偶ycia produkt贸w mlecznych."

Pozdrawiam,
Artur
andziadab
Nowy
*

Wiadomo艣ci: 1

« Odpowiedz #4 : 14 Kwi 2013, 21:11:13 »

Witam,

Mam nietolerancje na mleko krowie.
Jak wyglada sytuacja z mlekiem kozim a raczej jego prztworami jak ser kozi czy halummi?

Dziekuje,
artus
Administrator

« Odpowiedz #5 : 15 Kwi 2013, 10:13:24 »

Witam,

W okresie diety eliminacyjnej zaleca si臋 odstawienie r贸wnie偶 mleka koziego oraz produkt贸w pochodnych. Maja one podobn膮 struktur臋 bia艂kow膮, a poza tym cz臋sto s膮 mieszane z mlekiem krowim.

Pozdrawiam,
Artur
wnikliwa
Nowy
*

Wiadomo艣ci: 1

« Odpowiedz #6 : 24 Sie 2013, 19:47:43 »

Witam,

W okresie diety eliminacyjnej zaleca si臋 odstawienie r贸wnie偶 mleka koziego oraz produkt贸w pochodnych. Maja one podobn膮 struktur臋 bia艂kow膮, a poza tym cz臋sto s膮 mieszane z mlekiem krowim.

Pozdrawiam,
Artur
Witam. Jestem tu nowa od dzisiaj. Podejrzewam u syna nietolerancj臋 pokarmow膮, kt贸rej objawy wg mnie i "posz艂y za daleko". Co wtedy gdyby syn by艂 uczulony (mia艂 nietolerancj臋) na wiele sk艂adnik贸w. U syna s膮 okresowe nawroty paso偶yt贸w typu lamblia i w po艂aczeniu z infekcj膮 spowodowa艂o w ostatnim czasie nasilenie objaw贸w. Od dzieci艅stwa "uczula艂" si臋 wg mojej obserwacji na pokarmy podczas infekcji. Zreszt膮 to d艂uga historia i nie jestem w stanie w kilku zdaniach napisa膰 wszystkiego. Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, ze obawiam si臋, 偶e syn mo偶e mie膰 nietolerancj臋 na wiele sk艂adnik贸w, w dodatku ma uczulenia na wiele alergen贸w IgE zale偶nych, kt贸re mog膮 dawa膰 reakcje krzy偶owe na pokarmy. Jest wybredny w jedzeniu i obawiam sie trudno艣ci w dostosowaniu diety, kt贸ra mu nie szkodzi.
Strony: [1]   Do g贸ry
  Drukuj  

Skocz do:  

漏2010 by 4Active