Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
13 Gru 2017, 21:29:42 *
Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si臋 podaj膮c nazw臋 u偶ytkownika, has艂o i d艂ugo艣膰 sesji
Aktualno艣ci: Zapraszamy do wsp贸艂pracy specjalist贸w. Oferujemy mo偶liwo艣膰 zaprezentowania si臋 na forum oraz profil umo偶liwiaj膮cy dost臋p do wydzielonej cz臋艣ci tylko dla specjalist贸w. Prosimy o zg艂aszanie do administratora ch臋ci posiadania takiego konta.

Strona g艂贸wna   Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do艂u
  Drukuj  
Autor W膮tek: Wynik test贸w  (Przeczytany 307 razy)
Swing
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 1

« : 18 Sie 2017, 21:46:08 »

C贸rka mia艂a zrobione testy alergiczne. Wysz艂a alergia na alfa laktoalbumin臋 przy czym beta laktoalbumina wysz艂a zerowa. Prosz臋 mi powiedzie膰 bo lekarz nie wyja艣ni艂 dok艂adnie (w sumie przyzna艂 sie 偶e nie wie dok艂adnie i mam pytac alergologa - wizyta za miesi膮c) czy to oznacza alergi臋 na mleko? Bo tak czytam i czytam i znalaz艂am informacj臋 偶e alfa laktoalbumina po przegotowaniu mleka noe jest szkodliwa. Czyli wystarczy 偶e przegotuj臋 mleko i b臋dzie ok? Czy jednak wyeliminowa膰 mleko krowie ca艂kowicie i przej艣c na ryzowe/sojowe??? Prosz臋 wyja艣nijcie mi to bo im wi臋cej czytam tym mniej wiem a musz臋 jaki艣 jad艂ospis dziecku u艂o偶y膰 bo dodatkowo wysz艂a alergia na m膮k臋 pszenn膮, 偶ytni膮 i bia艂ko jaja czyli musimy drastycznie zmieni膰 spos贸b 偶ywienia
pudelkodamian
Administrator

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 12

« Odpowiedz #1 : 29 Sie 2017, 07:49:47 »

Witam serdecznie,

Niestety nie znale藕li艣my wystarczaj膮cego dowodu na to, aby alfa-laktoalbumina po przegotowaniu mleka stawa艂a si臋 nieszkodliwa. Z informacji, kt贸re uzyskali艣my wynika, 偶e pewne struktury bia艂ka, m.in. r贸wnie偶 te odpowiedzialne za immunogenno艣膰, zostaj膮 zachowane, pomimo wysokiej temperatury podczas gotowania i w dalszym ci膮gu mog膮 wywo艂ywa膰 produkcj臋 przeciwcia艂 IgG specyficznych.
W zale偶no艣ci od intensywno艣ci reakcji na wyniku testu, mleko krowie oraz ka偶de inne mleka odzwierz臋ce, powinny podlega膰 eliminacji z diety na okres 6 - 12 miesi臋cy. Po tym czasie produkt mo偶na stopniowo wprowadza膰 do diety, jednocze艣nie obserwuj膮c, czy nie wracaj膮 objawy nietolerancji.
Ostateczn膮 decyzj臋 jednak, w temacie wdro偶enia diety eliminacyjnej (u dziecka, zw艂aszcza ma艂ego), uzyska Pani u lekarza specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie,
Damian Pu
Strony: [1]   Do g贸ry
  Drukuj  

Skocz do:  

漏2015 by 4Active