Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
24 Lis 2017, 23:11:28 *
Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si臋 podaj膮c nazw臋 u偶ytkownika, has艂o i d艂ugo艣膰 sesji
Aktualno艣ci: Zapraszamy do wsp贸艂pracy specjalist贸w. Oferujemy mo偶liwo艣膰 zaprezentowania si臋 na forum oraz profil umo偶liwiaj膮cy dost臋p do wydzielonej cz臋艣ci tylko dla specjalist贸w. Prosimy o zg艂aszanie do administratora ch臋ci posiadania takiego konta.

Strona g艂贸wna   Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do艂u
  Drukuj  
Autor W膮tek: B贸l g艂owy, czy to nietolerancja?  (Przeczytany 4498 razy)
darianna
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 1

« : 12 Maj 2015, 09:47:32 »

Witam,
borykam si臋 z nast臋puj膮cym problemem: od dw贸ch lat boli mnie g艂owa bez przerwy 24h na dob臋. Mia艂am ju偶 kuracj臋 na migren臋, badane ci艣nienie w oku i dno oka, rezonans g艂owy i oczodo艂贸w, tk zatok oraz blokad臋 w nerw potyliczny (mam dyskopati臋 C5-C7)

M贸j b贸l umiejscowiony jest na wysoko艣ci oka, za ga艂k膮 lub troch臋 powy偶ej. Przed 1,5 roku by艂 tylko z lewej strony, teraz ju偶 jest po obu.
Nie mam 偶adnych k艂opot贸w trawiennych ani innych objaw贸w charakterystycznych dla nietolerancji poza b贸lem g艂owy, a s艂ysza艂am 偶e np. nietolerancja 偶贸艂tego sera mo偶e takowe powodowa膰.
I st膮d moje pytanie: czy taki umiejscowiony b贸l g艂owy mo偶e by膰 nietolerancj膮?
Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc.
MKand
Forumowicz
**

Wiadomo艣ci: 41

« Odpowiedz #1 : 12 Maj 2015, 10:32:18 »

Witam,

Nietolerancja pokarmowa niesie za sob膮 przewlek艂y stan zapalny o niskim nasileniu umiejscowiony w r贸偶nych organach lub narz膮dach. Przez co pacjenci z nietolerancj膮 pokarmow膮 maj膮 r贸偶norakie objawy o nieznanej przyczynie. Nie jest znany zwi膮zek pomi臋dzy konkretnymi pokarmami a objawami w nietolerancji pokarmowej IgG zale偶nej.O tym, czy b贸l g艂owy jest wynikiem nietolerancji mo偶na si臋 przekona膰 dopiero po przej艣ciu na diet臋 eliminacyjn膮, u艂o偶onej na podstawie wyniku bada艅 i po zaobserwowaniu ust膮pienia objaw贸w.

Pozdrawiam,
Mirella
MarzenkaH
Nowy
*

Wiadomo艣ci: 15

« Odpowiedz #2 : 23 Cze 2016, 13:15:56 »

Nie s膮dz臋 偶eby nietolerancja by艂膮 tu problemem..
kwiatech
Nowy
*

Wiadomo艣ci: 3

« Odpowiedz #3 : 20 Lip 2016, 15:11:03 »

Z mojego w艂asnego do艣wiadczenia. Przez wi臋kszo艣膰 swojego 偶ycia boryka艂em si臋 z b贸lem g艂owy - migrenowym.
Po odstawieniu produkt贸w na kt贸re mam nietolerancj臋 (a jest ich troch臋 - 33) zapomnia艂em m.in. co to b贸l g艂owy, zm臋czenie itp.
MarzenkaH
Nowy
*

« Odpowiedz #4 : 06 Wrz 2016, 11:20:32 »

Osobi艣cie na twoim miejscu uda艂abym si臋 neurologa. by膰 mo偶e to pocz膮tek pozwanej choroby...
tomeh
Nowy
*

« Odpowiedz #5 : 15 Sty 2017, 16:55:21 »

Trzeba by wy艂膮cza膰 teraz dane grupy pokarmowe z czego na poczatku laktoza, cukier i gluten oraz typu chemii dodawczej przez procent贸w typu aspartam itp.
MarzenkaH
Nowy
*

« Odpowiedz #6 : 12 Lip 2017, 10:32:39 »

A robi艂a艣 mo偶e ju偶 testy na alergie czy nietolerancje pokarmowe? Nietolerancje zale偶膮 od pod艂o偶a genetycznego, jednak alergie s膮 nabyte. Na www.immunodiagdieta.pl mo偶e wykona膰 sobie badania na 44-280 alergen贸w. My艣l臋 偶e na jakiekolwiek badanie jakby艣 si臋 zdecydowa艂a problem by min膮艂.
pudelkodamian
Administrator

Wiadomo艣ci: 12

« Odpowiedz #7 : 13 Lip 2017, 07:59:04 »

MarzenkaH to co proponujesz jest niebezpieczne dla zdrowia. Nie wolno uk艂ada膰 diety na podstawie samych bada艅 IgG4 (testy immunodiagdieta)! Ta klasa przeciwcia艂 warunkuje tolerancje na antygen, a nie nietolerancje. S膮 badania naukowe, kt贸re pokazuj膮 偶e dieta eliminacyjna wykonana na podstawie IgG4 jest niebezpieczna dla zdrowia i 偶ycia - osoba taka traci tolerancje na dany pokarm i je艣li si臋 z nim spotka w przysz艂o艣ci mo偶e doj艣膰 nawet do wstrz膮su anafilaktycznego i 艣mierci.
Damian
Strony: [1]   Do g贸ry
  Drukuj  

Skocz do:  

漏2015 by 4Active