Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych
21 Wrz 2019, 19:08:52 *
Witamy, Go艣膰. Zaloguj si臋 lub zarejestruj.
Czy dotar艂 do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si臋 podaj膮c nazw臋 u偶ytkownika, has艂o i d艂ugo艣膰 sesji
Aktualno艣ci: Zapraszamy do wsp贸艂pracy specjalist贸w. Oferujemy mo偶liwo艣膰 zaprezentowania si臋 na forum oraz profil umo偶liwiaj膮cy dost臋p do wydzielonej cz臋艣ci tylko dla specjalist贸w. Prosimy o zg艂aszanie do administratora ch臋ci posiadania takiego konta.

Strona g艂贸wna   Szukaj Zaloguj si臋 Rejestracja Pomoc KONTAKT Regulamin Wykonaj test  
Strony: [1]   Do do艂u
  Drukuj  
Autor W膮tek: Nietolerancja kukurydzy  (Przeczytany 5397 razy)
dzejsson
Nowy
*

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 2

« : 11 Sty 2015, 23:13:38 »

Witam serdecznie
Jestem ojcem 4,5 letniej Leny. Zrobili艣my c贸rce test na nietolerancj臋 pokarmow膮 (IgG Food) i okaza艂o si臋, 偶e organizm nie toleruje mleka krowiego, pszenicy, glutenu, ser贸w, oliwek, kukurydzy, jajek, pomidora, og贸rka, cukru trzcinowego, marchwi, cebuli. Moje pytanie jest nast臋puj膮ce: czy je艣li jest nietolerancja na kukurydz臋, to nie powinni艣my te偶 podawa膰 produkt贸w np. z m膮k膮 kukurydzian膮? Jest wiele produkt贸w bezglutenowych np. bez jaj, bez glutenu ale wi臋kszo艣膰 zawiera m膮k臋 kukurydzian膮.
Wyczyta艂em we wcze艣niejszych postach, 偶e je艣li chodzi o zbo偶a jak np. owies, j臋czmie艅, pszenica, to wynik pozytywny jaka艣 nietolerancja jednego zbo偶a nie przekre艣la stosowania innych, ale je艣li wyjdzie nietolerancja glutenu, to w贸wczas nie powinno podawa膰 si臋 偶adnych produkt贸w zawieraj膮cych gluten (czyli pszenicy, 偶yta, j臋czmienia itp.). Co tylko z t膮 m膮k膮 kukurydzian膮 i sam膮 nietolerancj膮 kukurydzy. Nikt chyba o tym wcze艣niej nie pisa艂.
I zastanawia mnie nietolerancja cebuli- ka偶da cebula? Cukier trzcinowy-czy to oznacza,偶e nie powinni艣my r贸wnie偶 u偶ywa膰 cukru bia艂ego? I oliwka- raczej nigdy nie jad艂a, ale te偶 wysz艂a nietolerancja.
Prosz臋 o pomoc w zrozumieniu te nietolerancji na niekt贸re produkty jak: kukurydza,cebula, cukier trzcinowy.
z g贸ry Dzi臋kuj臋 za pomoc

zna kto艣 mo偶e ciekawy blog lub stron臋, gdzie s膮 przepisy na posi艂ki np. bez glutenu, jaj,mleka . Ja obecnie mog臋 poleci膰 dwa bardz fajne amniam.pl i olgasmile.pl
MKand
Forumowicz
**

Reputacja: +0/-0

Wiadomo艣ci: 41

« Odpowiedz #1 : 12 Sty 2015, 09:38:19 »

Witam,
W kwestii badanych bia艂ek i interpretacji wyniku najlepiej si臋 zwr贸ci膰 do producenta danego testu. "IgG Food" to nazwa testu? Czy chodzi o Food Detective?

Pozdrawiam,
Mirella
Strony: [1]   Do g贸ry
  Drukuj  

Skocz do:  

漏2015 by 4Active