Nietolerancje.pl - Internetowe Forum Nietolerancji Pokarmowych

Nietolerancje pokarmowe => Dzieci => Wątek zaczęty przez: anna.sto 28 Lut 2013, 23:51:35Tytuł: Problem z brzuszkiem, gazami i kupkami u 11 miesięcznego niemowlaka
Wiadomość wysłana przez: anna.sto 28 Lut 2013, 23:51:35

Witam mój syn ma 11 miesięcy dieta jego wygląda w następujący sposób : rano 300 ml mleka nutramigenu potem owoc jabłko z jagodami lub gruszka od czasu do czasu po innych owocach silniejsze bóle brzucha i śluz w kupce nie mogę rozszerzyć o diety o żadne soki owocowe ani inne owoce potem zupka dynia mięsko z królika lub gołąbka 2 żółtka z jajka przepiórki bo po kurzym śluz później daje jeszcze raz zupkę i na wieczór mleko 300-340 ml.
Syn dostaje refluksu czkawki odbija mu sie beka często ma nudnosci brak apetytu burczenie w brzuszku....jak próbuje wprowadzić inne warzywa i to samo po kleikach i ryżowym i kukurydzianym i jaglanym. Pije same mleko bez kaszek od 1/2 tyg podaje mu do zupki pol łyżki kaszki mannej. Ja już sama nie wiem co robić badania ige nic nie wykazały. Problem z gazami jest po każdych cukrach.  Śluz nie pojawia sie po zmienikach czy innym warzywie ale za to refluks i gazy a potem brak apetytu. OD 5 miesiąca próbuje rozszerzyć dietę przestałam karmić swoim mlekiem i jest lepiej nie ma kolki chociaż czasami sie pojawia ale to na tle nowego produktu, który potem wycofuje i sie normuje. Co mam robić doradźcie? Czy moze byc az taka rozległa nietolerancja pokarmowa? Podaje latopic. Czasami zdarzało sie ze robil bardzo luźne zielonkawe stolce obfite 4 razy dziennie,śluź w kupce pojawiał się an drugi dzien chyba od podania produktu. Czy on nie powinien już jakiegoś produktu zaakceptować w ciagu tych 6 miesięcy rozszerzania diety . Problem z olejami też był obecnie dopiero od jakiegoś czasu toleruje olej z pestek dyni nawet po lnianym były kłopoty. Syn nie ma nigdy nie miał żadnych wysypek.


Tytuł: Odp: Problem z brzuszkiem, gazami i kupkami u 11 miesięcznego niemowlaka
Wiadomość wysłana przez: artus 03 Mar 2013, 16:39:16
Witam,

Na forum nie udzielmy porad lekarskich! W szczególności takie małe dziecko powinno być pod opieką specjalisty.
Na stronie FoodDetective.pl jest mapka ze specjalistami, którzy pracują z testami na nietolerancję pokarmową. Proszę sobie wybrać kogoś z okolicy lub skontaktować się w celu polecenia kogoś.

Pozdrawiam,
Artur


Tytuł: Odp: Problem z brzuszkiem, gazami i kupkami u 11 miesięcznego niemowlaka
Wiadomość wysłana przez: kloda12 20 Maj 2020, 09:06:03
mojej córce zalecono wykonanie badania USG jamy brzusznej, badanie pozwoli sprawdzić czy wszystko jest okej, ja wykonałam badanie w przychodni Multimed – tam pracują świetni specjaliści, mają nowocześnie wyposażone gabinety, ponadto zawsze można wybrać pasujący termin wizyty, powodzenia!